Loading

wait a moment

Bloczki samokopiujące na zamówienie – cennik

Bloczki samokopiujące na zamówienie – cennik

Bloczki samokopiujące to rodzaj różnorodnych druków akcydensowych tworzonych na papierze offsetowym, samokopiującym lub na kartonach. Oznacza to w praktyce, że naciskając mechanicznie długopisem, maszyną do pisania czy drukarką igłową, na powierzchnię bloczku – tworzymy jednocześnie kopię, dzięki zastosowaniu warstw bawiących, nakładanych na bibułkę i umieszczanych pod spodnią częścią oryginału.

Bloczki samokopiujące

Na początku bloczki samokopiujące wykonywane były tylko jako druk czarno-biały, z upływem czasu jednak,z rozwojem techniki i możliwości, dziś bloczki takie możemy zażyczyć sobie w różnych rozmiarach, formatach i barwach oraz z dowolną ilością kopii, większą niż jedna. Boki bloczków mogą być klejone z różnych stron, i dodatkowo szyte drutem. Istnieje możliwość użycia kolorowych papierów, numeracji kartek, perforacji i szycia. Możemy również, jeśli mamy taką potrzebę, kazać sobie zadrukować nawet ich grzbiety, bądź wstawić np. Logo Firmy. Każdy bloczek posiada swoją okładkę i tzw. “plecki” wykonywane najczęściej na tekturce lub kartoniku, które nie zmniejszają ich funkcjonalności. Bloczki samokopiujące wykorzystywane są w przeróżnych gałęziach przemysłu i działalnościach szczególnie w tych, w których konieczne jest zachowanie kopii. Wykonanie interesujących nas indywidualnie możemy zlecić każdej drukarni, bo to one są odpowiedzialne za ich produkcję.

Formaty bloczków samokopiujących

Najpopularniejsze formaty bloczków samokopiujących to format A4, A5 i A3. Wykorzystywane np. do druku umów, wszelkich potwierdzeń, takich jak oddanie sprzętu do naprawy i innych formularzy. Istnieją one również w wersji pomniejszonej, która pozwala na zmniejszenie kosztu produkcji, przekładając się jednocześnie na niższą cenę. Następnymi są formaty A6, A7 wykorzystywane do wszelkich potwierdzeń czy biletów oraz DL i 2DL sprawdzające się jako np. recepty.

Druki samokopiujące – cennik

Ceny bloczków samokopiujących są bardzo zróżnicowane bo zależą od wielu czynników. Od rozmiaru, formatu, ilości zamówionych sztuk oraz wymaganej ilości kopii, doboru kolorów, okładki, rodzajów nadruków i technologii wykonania. Wiadomo jednak, że im więcej ich zamówimy, tym mniej zapłacimy. I tak np za bloczek w formacie A4 liczący 100 kartek w ilości np. 12 kompletów zapłacimy 12 zł., przy dwukrotnie większym nakładzie zapłacimy już o 2.00 zł. mniej, czyli 10.00 zł., a przy nakładzie 1000 szt. zapłacimy tylko 1.60 zł. za sztukę. Za 20 bloczków 100 kartkowych w formacie A4, A5 lub A6 – przyjdzie nam zapłacić w granicach 150 zł. za szt. Trudno więc tu mówić o konkretnej jednolitej cenie, gdyż każda wycena jest indywidualna i zależna od naszych potrzeb.

Najpopularniejsze i najczęściej używane bloczki samokopiujące wykorzystywane są w działalności sprzedażowo – zakupowej i w magazynach. Są to np. druki : “WZ” – wydanie zewnętrzne. “KP”, “KW” – kasa przyjmie, kasa wyda. Dowód wydania, przesunięcia, przyjęcia czy zwrotu materiału, takie jak “RW”, “PZ”, “P'”. “W”. Arkusz spisu z natury, bardzo przydatny do przeprowadzania corocznych inwentaryzacji magazynowych czy kartoteka magazynowa.

Drukarnie oferują nam często zrealizowanie zamówienia w jak najkrótszym terminie, w granicach 3-7 dni, a przy zamówieniu większej ilości sztuk, często gwarantują dostawę na własny koszt tj. transport w cenie zakupu.

Więcej informacji na temat druku bloczków samokopiujących uzyskasz na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *