Loading

wait a moment

W jaki sposób działa internetowy skup książek online?

Skup książek

Często mamy w domu wiele różnych książek, które przeczytaliśmy już kilka razy i chcemy się ich pozbyć. W takiej sytuacji wcale nie musimy wyrzucać tych książek do kosza, ponieważ istnieją skupy książek, dzięki którym możemy je sprzedać jeszcze na tym zarobić. Dodatkowo mamy do swojej dyspozycji również internetowe skup książek online, dzięki czemu możemy sprzedać bez wychodzenia z domu.

Jak działa internetowy skup książek online?

Jeżeli mieszkamy w małej miejscowości, gdzie nie mamy dostępu do stacjonarnego skup książek, to warto w takiej sytuacji zdecydować się na sprzedaż w internetowym skupie. Kiedyś ten problem mieli mieszkańcy małych miejscowości oraz wsi, ale teraz za pomocą internetu, który dostępny jest już praktycznie wszędzie możemy sprzedać książki szybko i skutecznie.

Czego potrzebujesz do sprzedaży książki?

Wystarczy, że zrobisz zdjęcia książki z przodu i z tyłu lub zdjęcia wszystkich książek, jeżeli posiadasz ich kilka czy kilkanaście. Wszystkie informacje, które są niezbędne znajdują się na pierwszej, drugiej lub ostatniej stronie książki i te informacje należy podać przy sprzedaży.

Zdjęcia należy wykonać w odpowiednich pozycjach. Po pierwsze zrób książki pojedynczo. Po drugie połóż książki obok siebie, aby były widoczne tytuły na grzbiecie książek. Po trzecie Zrób zdjęcie każdej książki leżącej na płasko.

Zdjęcia mogą być wykonane zwykłym aparatem lub nawet telefonem, ale ważne, żeby było wszystko widać i żeby były czytelne litery.

Kiedy masz już wszystkie informacje i wszystkie zdjęcia to następnie prześlij je za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej sklepu skupu online. Następnie podaj wszystkie niezbędne informacje takie jak imię i nazwisko adres, numer, telefonu oraz swój e-mail. Następnie zazwyczaj bezpłatnie i w ciągu 24 godzin nastąpi wycena twoich książek.

Jak wysłać książki?

Kiedy już cena twój książek do sprzedaży zostanie ustalona to gdy wyrazisz zgodę masz do dyspozycji dwie możliwości, za pomocą których możesz przesłać książki.

Pierwsza polega na tym, że możesz poprosić skup książek online o podesłanie do ciebie kuriera w odpowiednio ustalonym dniu i godzinie, aby zabrał książki.

Drugi sposób wysyłki polega na tym, że samodzielnie wysyłasz książki Pocztą Polską, a po dostarczeniu książek zostanie zwrócona ci opłata za wysyłkę.

Pieniądze za sprzedane książki otrzymasz w ciągu 2 – 3 dni roboczych, a czasami nawet i wcześniej w zależności jak szybko książki zostaną dostarczone do skupu.

Artykuł napisany na podstawie informacji ze strony Antykwariatu Amicus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *