Loading

wait a moment

Skład czasopism Kraków – cennik

Skład czasopism Kraków – cennik

Skład czasopism podobnie jak skład książek wymaga indywidualnego podejścia. Skład taki to zaprojektowanie layoutu, odpowiednie ułożenie zdjęć i kolorystyki. To właśnie profesjonaliści zajmujący się składem, widząc tekst i grafiki, od razu będą wiedzieć czy da się wykorzystać przysłane przez klienta materiały tak, by ładnie to wyglądało po wydruku. Bywa bowiem tak, że tekstu jest za dużo, grafiki są w nieodpowiedniej rozdzielczości itp. by wszystko było tak, jak sobie tego życzymy, warto skorzystać z usług firm profesjonalnych. Takich, które mają już w portfolio kilka projektów lub jeśli wiedza nam na to pozwala, aktywnie uczestniczyć w procesie składania.

Co przyciąga uwagę, co zniechęca – specjalista wie to od razu

Zupełnie inaczej wygląda tekst pisany w Word, a inaczej ułożony w wąskie łamy. Wiedzą to wszyscy ci, którzy kiedykolwiek próbowali włożyć swój tekst np. na jedną stronę A4. Druk jest wymagający. Czytelnik nie ma ctrl+F, by wyszukać w tekście słów, które najbardziej go interesują. Tu trzeba popracować w taki sposób, by zasugerować czytelnikowi elementy, których najbardziej jest ciekaw. Ale to nie wszystko, w końcu to, co przyciąga najbardziej to grafika. Powinna korespondować z tekstem, przyciągać i jeszcze dodatkowo tekst powinien ładnie ją oblewać.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do składu czasopism?

To, gdzie powstaje tekst źródłowy i grafika nie zawsze musi mieć związek z miejscem wydruku, dlatego jeśli znajdziemy odpowiednią firmę, można pliki po prostu przesłać i poczekać na druk.

Jakie cechy powinna mieć wybrana przez nas do składu czasopism firma:

  • Gratisowy wydruk strony próbnej
  • Profesjonalne doradztwo
  • Szybkość i dokładność
  • Możliwość dokonania poprawek w zdjęciach i korekty w tekście
  • możliwość skorzystania z banku zdjęć

Usługa w postaci możliwości wydruku dla nas materiału próbnego jest bardzo ważna, bo pokazuje możliwości danej firmy i ma ogromny wpływ na dokonywanie przez klientów wyboru. Ale to doradztwo jest kluczowe w procesie składu. To właśnie doświadczeni specjaliści powinni zobaczyć nasze materiały i doradzić co zmienić lub poprawić.

Cenniki

Projekt i skład czasopism w Krakowie kosztuje od 10 do 25 zł za stronę netto. Różnice w cenie mogą wynikać ze stopnia trudności składu, ilości korekt itp. jeśli chodzi o samą korektę tekstu pod wydruk, za znormalizowaną stronę maszynopisu nie zapłacimy więcej niż 20 zł netto + dodatkowe koszty za każdą poprawkę. Dalsze dodatkowe koszty to wykorzystanie zdjęć z banku zdjęć – to po prostu określamy ile jesteśmy w stanie zapłacić, a firma zajmująca się składem odejmuje tej kwoty 10-15% i za tyle szuka zdjęć. Przykładowo gotowi jesteśmy zapłacić za zdjęcie i prawa do jego wykorzystania w druku 100 zł, więc dostaniemy zdjęcie z bazy za 90 zł.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o składzie czasopism i cenach za wykonaną pracę, zapoznaj się z ofertą studia Grafpa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *