Loading

wait a moment

Producent naczyń liturgicznych Kraków

Producent naczyń liturgicznych Kraków

Pracownia Brązownicza Sacrum

Pracownia Brązownicza Sacrum to uznany producent naczyń liturgicznych z Krakowa, od wielu lat cieszący się zasłużoną renomą. Tabernakula, kustodia, relikwiarze, kielichy mszalne i inne przedmioty liturgiczne, opuszczające ten zakład, posiadają wysoką wartość estetyczną oraz charakteryzują się doskonałą jakością wykonania i trwałością, która będzie służyć więcej niż jednemu pokoleniu wiernych i przetrwa w zaciszu świątyń dziesiątki lat, a może i znacznie dłużej… Będą one stanowiły doskonałą oprawę nabożeństw, wprowadzając atmosferę dostojeństwa i wzniosłości i przyczyniając się do uświetnienia liturgii. Już sam fakt, że z pracowni Sacrum wyszedł relikwiarz, przygotowany specjalnie na uroczystości kanonizacyjne siostry Faustyny oraz monstrancja dla Katedry Archidiecezjalnej we Wrocławiu, stanowi doskonałą rekomendację tej firmy.

Akcesoria liturgiczne, które powstają w pracowni Sacrum, czasem są inspirowane dawnymi epokami, w których sztuka sakralna przeżywała rozkwit – średniowieczem i barokiem. Wykorzystują także doskonale znaną wiernym, wielowiekową symbolikę religijną, kontynuując w ten sposób tradycje dawnych mistrzów. Ale nie brak wśród nich także przedmiotów o bardziej nowoczesnym wzornictwie, zachwycających szlachetną prostotą i klasycznym pięknem formy, które doskonale korespondują ze współczesnymi nurtami chrześcijaństwa.

Oferta Pracowni Brązowniczej

W ofercie firmy znajdziemy bogaty wybór monstrancji, kustodii, paten i kielichów mszalnych, kadzielnic, puszek na komunikanty, dzwonków i gongów kościelnych, drzewców i okuć do sztandarów, zapinek do kap, relikwiarzy oraz wielu innych, pomniejszych akcesoriów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje dostępny w jedynie w pracowni Sacrum unikatowy relikwiarz Jana Pawła II, będący odpowiedzią na intensywnie rozwijający się kult wybitnego Polaka i Papieża.

Pracownia brązownicza Sacrum działa oficjalnie od 1987 roku, ale wiedzę i kunszt rzemieślniczy czerpie z doświadczeń co najmniej kilku pokoleń utalentowanych rzemieślników. Dlatego też naczynia liturgiczne, opuszczające pracownię Sacrum, wykonane z mosiądzu i szlachetnych kruszców, doskonale kontynuują najlepsze tradycje sztuki brązowniczej i złotniczej, stając się prawdziwą ozdobą ołtarzy. Są one trwałe, świetnie zaprojektowane i starannie wykończone, posiadają wysokie walory użytkowe i estetyczne. Doskonale sprawdzą się jako wyposażenie kościoła, będą też prestiżowym darem okolicznościowym, który można ofiarować świątyni na stosowną okazję.

Wykorzystując swoje doświadczenie, pracownia Sacrum świadczy także usługi konserwatorskie, zajmując się profesjonalną renowacją naczyń mszalnych i przedmiotów liturgicznych, wykonanych z mosiądzu i metali szlachetnych.

Dane kontaktowe:

Producent naczyń liturgicznych KrakówPracownia Brązownicza „SACRUM”

Adres: ul. Kalwaryjska 23, 30-504 Kraków

NIP: 6791061796

Telefon: (12) 656-09-54

Telefon kom.: +48 603 070 122

E-mail: honza@sacrum.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *