Loading

wait a moment

Po co stosować napęd do przyczepy?

Po co stosować napęd do przyczepy?

Napędy do przyczep kempingowych są jeszcze dość słabo znane wśród miłośników caravaningu. Przynajmniej jednak raz każdy z posiadaczy przyczepy zastanawiał się, jak manewrować nią, gdy akurat nie ma się w pobliżu samochodu. Brak mobilności przyczepy to olbrzymi problem dla wielu użytkowników, którzy chcą przeparkować przyczepę, bądź też przesunąć ją parę metrów.

Przyczepy kempingowe wykorzystywane w Polsce są coraz większych rozmiarów i stają się coraz popularniejszymi rozwiązaniami wakacyjnymi. Wolność, możliwość łatwego parkowania oraz dowolność w wyborze miejsca noclegu – to wszystko bardzo zachęca dla rozpoczęcia przygody z caravanigniem. Pomocnymi narzędziami można znacząco ułatwić sobie takie wyjazdy i sprawić, że wiele problemów znanych jeszcze przed wieloma latami stanie się absolutną przeszłością. Same usługi caravaningowe stają się również bardziej cywilizowane – na praktycznie każdej stacji benzynowej możliwe jest opróżnienie zbiornika oraz napełnienie go z wykorzystaniem specjalnie dedykowanej infrastruktury. W tym miejscu warto poruszyć takie zagadnienia, jak choćby specjalistyczny napęd do przyczepy kempingowej. Takowe rozwiązania są dość kosztowne – około 5 tysięcy złotych, niemniej jednak mogą bardzo ułatwić manewrowanie – szczególnie dużymi i ciężkimi przyczepami kempingowymi.

Jak to działa? Zasada działania tego urządzenia jest bajecznie prosta. Wystarczy jedynie zamontować je przy tylnej osi i poprowadzić odpowiednio siłownik na przód. System napędza tylną oraz steruje przednią osią, pozwalając na dowolne manewrowanie przyczepą. Całość sterowana jest za pomocą specjalnego pilota, którym regulować można bardzo precyzyjnie ruchy przyczepy. Jest to rozwiązanie szczególnie użyteczne na ciasnych polach kempingowych, gdzie alokacja całego zestawu: samochód + przyczepa w osi długiej nie jest zwyczajnie możliwa. Można więc odstawić samochód i nie musieć w różnych sytuacjach kombinować z przeparkowaniem przyczepy. Napęd do przyczepy kempingowej pozwala oszczędzić czas i nerwy, dając okazję dla wygodnego i komfortowego obsługiwania własnej przyczepy kempingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *