Loading

wait a moment

Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań – jak to zrobić?

Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań - jak to zrobić?

Odzyskanie odszkodowania w odpowiedniej wysokości od firm ubezpieczeniowych często nie jest takie proste jak mogłoby się do wydawać. Ubezpieczyciele niestety coraz częściej mają tendencję do zaniżania wysokości ubezpieczenia z polisy OC. Dla poszkodowanych kierowców to nie lada problem. W takiej sytuacji mogą albo zgodzić się na niższe odszkodowanie albo walczyć z firmą ubezpieczeniową o wyższą kwotę. To rozwiązanie nie jest jednak łatwe. Na szczęście istnieje jeszcze jedno rozwiązanie.

Zaniżone odszkodowanie

Jak wspomniano, firmy ubezpieczeniowe mają niestety tendencję do zaniżania kwoty odszkodowania. Nierzadko kwota proponowana przez ubezpieczyciela nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z naprawą samochodu. Dla poszkodowanego kierowcy jest to duży problem. Może one oczywiście walczyć z ubezpieczycielem o wyższe odszkodowanie. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to trudna i długa droga. Taki spór ciągnąć może się nawet miesiącami. Niejednokrotnie sprawa może także trafić do sądu. Niestety kierowca przez cały ten czas nie może być pewny wyniku tej batalii. Dlatego też kierowcy najczęściej godzili się na przyjęcie zaniżonego odszkodowania. Sytuacja ta się jednak zmienia. Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm odszkodowawczych, które pomagają poszkodowanym kierowcom otrzymać odpowiednią kwotę odszkodowania.

Firmy odszkodowawcze

Firma odszkodowawcza XPRIME zajmuje się skupianiem szkód komunikacyjnych z polis OC. Oznacza to, że poszkodowany kierowca, który nie jest zadowolony z kwoty zaproponowanej przez firmę ubezpieczeniową może sprzedać prawo do szkody firmie odszkodowawczej. Cały proces jest bardzo prosty i szybki. Sprzedaż szkody, czyli jej cesja odbywa się na zasadzie podpisania umowy między firmą odszkodowawczą a kierowcą. Firma odszkodowawcza proponuje kierowcy kwotę, za którą jest w stanie odkupić szkodę z polisy OC. Jeśli kwota jest dla kierowcy satysfakcjonująca wystarczy podpisać odpowiednią umowę.

Zalety sprzedaży szkody

Sprzedaż szkody z polisy OC daje kierowcom wiele korzyści. Przede wszystkim jest to możliwość odzyskania środków finansowych w bardzo krótkim czasie. Prowadzenie sporu z firmą odszkodowawczą może trwać nawet miesiącami, a i tak nie ma się pewności czy uda się wywalczyć wyższą kwotę odszkodowania. W przypadku cesji szkody na firmę odszkodowawczą środki finansowe otrzymuje się niemal natychmiast po podpisaniu umowy. Dzięki temu poszkodowany kierowca może mieć po prostu problem z głowy. Dla kierowcy sprawa zostaje zamknięta. Teraz do firma odszkodowawcza będzie we własnym imieniu starać się o odzyskanie odpowiednich środków od ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *