Loading

wait a moment

Księgowość w firmie

Prowadzenie działalności gospodarczej

Prowadzenie działalności gospodarczej – co trzeba wiedzieć?

Decydując się na prowadzenie działalności gospodarczej musimy wiedzieć o tym, że będziemy wszystkie transakcje, które rejestrowane są na firmę odpowiednio dokumentować. Pozwoli nam to wyliczyć wszystkie podatki, które musimy zapłacić naszemu państwu, a także na bieżąco będziemy wiedzieć, jakie mamy zyski w firmie.

Niestety z roku na rok przepisy ulegają zmianie przez co ciężko jest samodzielnie na bieżąco śledzić wszystkie zmiany wprowadzone w przepisach dotyczących prowadzenia firmy, zatrudniania pracowników czy też wyliczania podatków.

Większość przedsiębiorców zakłada swoją działalność po to, aby móc wykonywać pracę, którą lubi. Problemem niestety jest to, że nie znając się na bieżąco w przepisach i wszystkich ustawach, do których co jakiś czas wprowadzane są poprawki, musimy tracić zbędnie czas na ich samodzielną analizę.

Doświadczony przedsiębiorca, który stawia cały czas na rozwój swojej firmy pragnie zajmować się najważniejszymi rzeczami w firmie, niż doszukiwać się informacji, w jaki sposób wyliczyć dany podatek albo czy dany zakup na firmę może sobie wliczyć w koszty.

Dodatkowo mając swoją osobę, która pomaga nam w księgowości, nie musimy się także martwić o różnego rodzaju umowy z pracownikami, które także często się zmieniają, a my jako pracodawcy doskonale musimy wiedzieć, na którą umowę możemy zatrudnić pracownika.

Takich podstawowych informacji często nie znają dokładnie osoby, które pierwszy raz decydują się na założenie swojej firmy, dlatego będą musiały poświęcić czas, aby dokładnie wiedzieć(na bieżąco) jak mogą np. zatrudniać pracowników, jak wyliczyć podatek VAT, CIT, PIT, itd.

Dlaczego warto delegować prowadzenie księgowości?

 1. Oszczędność czasu. Każdy przedsiębiorca, który chce rozwijać swoją firmę musi pamiętać, że czynności, które można lecieć i nawet mogą być lepiej wykonane przez inną osobę, to zdecydowanie warto oddelegować taką pracę odpowiedniej osobie.
 2. Brak wiedzy. Czasami zdarzają się osoby, które mają świetne pomysły na biznes, ale boją się je realizować, ponieważ nie znają się na przepisach. Nie wiedzą jak założyć firmę, jaką formę opodatkowania wybrać, czy jak pozyskać dotacje unijne. W takich sytuacjach możemy poprosić biuro rachunkowe o pomoc i zrealizować własne marzenia.
 3. Najwięcej kontroli urzędniczych odbywa się w firmach, które wypełniają deklaracje VAT. Dodatkowo wraz z chodzącymi nowymi ustawami coraz więcej plików trzeba będzie przesyłać drogą internetową. Jest to zarazem oszczędność czasu, ale dla niektórych przedsiębiorców może to być problem, więc taką czynność także możemy zlecić dobremu księgowemu.

Ile kosztują usługi księgowe?

Ceny zazwyczaj ustalane są indywidualnie, ponieważ większość firm ma wiele różnych dokumentów do rozliczenia i to będzie miało główny wpływ na cenę.

Szczegółowy zakres usług oraz cennik znajdziesz poniżej:

 • Biuro rachunkowe RoscoTax
  Adres: ul. Pod Dębami 1/2, 30-389 Kraków
  NIP: 6762558264
  Telefon: 12 257 10 70
  E-mail: biuro@roscotax.pl
  Zerknij na ofertę i cennik
 • Biuro Rachunkowe MORAWSKA
  Adres: Zawiła 51a, 30-442 Kraków
  Telefon: 607 320 252
 • Biuro Rachunkowe Kraków – SPECTRUM
  Adres: Osiedle Złotego Wieku 94, 30-001 Kraków
  Telefon: 12 647 00 37
  E-mail: spectrum@spectrumrachunkowe.pl
 • Biuro Rachunkowe LEXUS Jacek Czerw
  Adres: Wygrana 9, 30-311 Kraków
  Telefon: 12 269 02 07
  E-mail: biuro@lexus.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *