Loading

wait a moment

Koszt wywozu mebli na terenie Warszawy w 2023 roku

Koszt wywozu mebli na terenie Warszawy w 2023 roku

Bardzo często borykamy się z problemem wywozu mebli, zwłaszcza w czasie przeprowadzki. Niejednemu z nas spędza to sen z powiek, zwłaszcza gdy nie mamy możliwości, by samodzielnie te meble przewieźć. Jakie koszta wiążą się z taką usługą na terenie Warszawy?
Przede wszystkim na cenę usługi ma wpływ kilka czynników. Na ich podstawie szacowany jest koszt wykonania usługi.

Czynniki wpływające na cenę usługi wywozu mebli

Najważniejszym czynnikiem oszacowania zlecenia jest przede wszystkim odległość. Mierzona jest odległość, jaką pracownicy muszą pokonać w trakcie przewozu mebli, tzn. wywóz mebli z punktu A i przewiezienie ich do punktu B, czyli do miejsca docelowego, w jakim finalnie te meble mają się znaleźć.

Innym ważnym czynnikiem jest wielkość i ilość przedmiotów, przeznaczonych do utylizacji. W każdym mieszkaniu znajdują się i rzeczy i meble, których nie chcemy przenosić do nowego mieszkania. Z pomocą przychodzą nam pracownicy firm, którzy nie tylko przewożą meble, ale również pozbywają się tych niechcianych lub niezdatnych do dalszego eksploatowania.

Nie bez znaczenia ma również wysokość, na jakiej znajduje się dane mieszkanie, a także jego usytuowanie. W niektórych miejscach nie ma możliwości podjechania pod klatkę schodową, czy też dom. Ma to niestety ogromny wpływ na trudność wykonywanego zlecenia.

Ceny opróżniania mieszkań na terenie Warszawy

Cena za opróżnianie mieszkania ustalana jest na podstawie indywidualnej wyceny. Uzależniona jest ona od wielkości rzeczy, przeznaczonych do likwidacji oraz od ilości przedmiotów. Ceny opróżniania mieszkań w Warszawie zaczynają się średnio od 800 zł netto. Wycena uzależniona jest od bardzo wielu czynników, które w przypadku poszczególnych zleceń mogą się od siebie bardzo różnić. Jeśli decydujemy się na taką usługę musimy wziąć pod uwagę, jaką odległość pracownicy firm przeprowadzkowych będą musieli pokonać, a także jaką ilość mebli i niepotrzebnych rzeczy posiadamy. Na cenę usługi ma także znaczący wpływ wysokość piętra, jeśli nasze mieszkanie znajduje się w bloku mieszkalnym. Cena za wywóz starych mebli może się także różnić, jeśli nasz lokal posiada specyficzną lokalizację, która uniemożliwia podjechanie samochodem pod sam dom.

Uśrednione ceny wywozu mebli w obrębie Warszawy

Cena wywozu mebli ustalana jest na podstawie zapełnienia pojazdu, którym są one wywożone. Przyjmuje się kilka pułapów cen:

  • samochód o pojemności zapełnienia 10 m3 – około 900 zł netto
  • samochód o pojemności zapełnienia 22 m3 – 1800 zł netto
  • samochód o pojemności zapełnienia powyżej 30 m3 – wycena dokonywana jest indywidualnie.

Jeśli natomiast mamy do opróżnienia piwnicę, która znajduje się na terenie Warszawy wówczas koszt zaczyna się od 300 zł netto.

Do każdego zlecenia firma podchodzi indywidualnie stąd stawki cenowe mogą się od siebie różnić. Żeby poznać całkowity koszt usługi, należy skontaktować się z firmą, która dokona bezpłatnej wyceny. Wszystkie czynniki, które zostały wymienione są bardzo ważne ze względu na logistykę transportu mebli, dlatego kontaktując się z firmą, należy przekazać wszelkie szczegóły dotyczące odległości wywozu mebli, ich gabarytów i ilości, a także przestrzeń, jaką będzie trzeba pokonać przy ich przenoszeniu.

Dowiedz się Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *