Loading

wait a moment

Jaka rasa psa jest odpowiednia dla mnie?

Jaka rasa psa jest odpowiednia dla mnie?

Wybór idealnego psa może być jednocześnie ekscytujący i bardzo trudny. Przecież angażujesz się w opiekę nad żywą, oddychającą istotą, której całej życie będzie zależało właśnie od Ciebie!

Pierwszy krok do bycia odpowiedzialnym właścicielem psa zaczyna się jeszcze przed przyprowadzeniem nowego domownika do domu. Zanim podejmiesz decyzję, dokładnie i poważnie oceń swoje potrzeby, biorąc pod uwagę poniższe wskazówki.

Rozmiar

Niektórzy uważają malutkie psy za urocze, ale są też kruche i mogą być bardzo trudne w treningu. Jeśli nie masz dużo czasu i cierpliwości, aby wychowywać i dbać o malutkiego pieska, zastanów się nad znalezieniem większego. Minusem posiadania dużego zwierzęcia jest to, że dorastają powoli i mogą zachowywać się jak psotne szczeniaki przez 2-3 lata! Czy uważasz, że Twój dom oferuje wystarczająco dużo miejsca dla psów ras olbrzymich, aby mogły się bawić? Ponadto, produkty dla większych psów (takie jak dry bed dla psa czy transportery dla psów ) są zazwyczaj droższe niż mniejsze opcje. Jeśli chodzi o rozmiar, jest wiele do rozważenia.

Potrzeby w zakresie pielęgnacji

Niektóre rasy wymagają minimalnej pielęgnacji. Inne z kolei, ze względu na długą sierść, wymagają regularnego szczotkowania i szczególnej dbałości. Musisz zastanowić się, czy masz czas, aby nadążyć za wysokimi wymaganiami pielęgnacyjnymi. Ponadto musisz wiedzieć, czy stać Cię będzie na opłacenie profesjonalnych usług pielęgnacyjnych dla swojego pupila.

Poziom aktywności

Niezapewnienie psu potrzebnych mu ćwiczeń jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów zdrowotnych i behawioralnych. Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest ilość czasu i energii, jaką musisz poświęcić na spacer, zabawę i ćwiczenia z nowym pupilem. Nie lekceważ zaangażowania, jakiego to będzie wymagało, bo inaczej skończysz z niekontrolowanym zwierzęciem, które nie będzie pasowało do Twojego stylu życia. Jeśli jesteś aktywną osobą, która chciałaby zabrać swojego pupila na wędrówki, pływanie lub bieganie, musisz wybrać rasę, która będzie Ci w tym wiernie akompaniować. Jeśli chcesz mieć kumpla do przytulania i oglądania telewizji, musisz wybrać psa, który będzie szczęśliwy, kręcąc się na kanapie przez wiele godzin.

Każda rasa psów ma swoje własne, specyficzne cechy. Na pytanie „Jaki pies jest dla mnie najlepszy?” nie jest łatwo odpowiedzieć. Zajmie to wiele badań i czasu, ale będzie tego warte. Bądź szczerzy wobec siebie, a na pewno uda Ci się wybrać najlepszego przyjaciela i kompana na życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *