Loading

wait a moment

Jak dobierać lampy do salonu?

Jak dobierać lampy do salonu?

Salon jest miejscem gdzie spędzamy dużo czasu i warto zadbać o jak najwyższy komfort. Dobrze dobrane oświetlenie potrafią odmienić nasze wnętrze nie do poznania. Lampy do salonu są bardzo ważnym elementem wystroju. Dobre oświetlenie jest ważne zarówno w życiu codziennym jak i podczas relaksu. Nikt już nie wiesza jednego żyrandola, obecnie w salonie stosuje się różne źródła światła, im jest ich więcej, tym jest nam łatwiej stworzyć odpowiednie nastrój. Lampy do salonu mogą być podłogowe, stołowe, kinkiety czy ukryte listwy LED-owe: razem pomogą wyczarować niezwykły nastrój w domu. Bardzo duży wybór znajdziecie państwo w sklepie Boxlab.

Podczas wyboru lampy warto jest stosować kilka zasad, które polecają projektanci wnętrz. Uzyskamy znacznie lepsze efekty. Warto jest wiedzieć jakie lampy sprawią, że będziemy mogli sobie stworzyć niepowtarzalny klimat i sprawią, że wieczorem chętnie spotkamy się całą rodziną obejrzeć film lub porozmawiać.Jak dobierać lampy do salonu?

Ważna lampa

Podstawową rolą oświetlenia głównego salonu jest zapewnienie światła, kiedy już światło dzienne do niego nie dociera. Najlepiej jest główne źródło światła zainstalować na środku pokoju. Dzięki temu będziemy w stanie równomiernie oświetlić cały salon. Inaczej sprawa wygląda w sytuacji gdy nasz salon ma nietypowy kształt, wówczas musimy zadbać o doświetlenie każdej strefy. Inaczej dobieramy lampy do niskiego pomieszczenia a inaczej do wysokiego. To drugie daje nam wiele możliwości. Możemy na przykład powiesić ozdobną żarówkę na długim kablu. Jeżeli salon jest duży, to bardzo dobrze jest wówczas zamontować oświetlenie, które ma kilka żarówek i możliwość ustawienia w różnych kierunkach. Dobrym pomysłem jest zastosowanie ściemniania przy lampie sufitowej, daje to nam możliwość ustawiania natężenia światła a co za tym idzie, idealnego dopasowania do naszych potrzeb.

Lampy podłogowe

Idealnym dopełnieniem światła głównego w salonie lub oświetleniem do tworzenie nastroju jest lampa podłogowa. Zazwyczaj ustawiamy lampę w pobliżu fotela lub sofy. Mogą być zwieńczone na przykład abażurem lub kloszem jak i ozdobną żarówką. To już zależy od naszej pomysłowości i gustu. Dobierając lampę podłogową warto mieć na uwadze, że lampa może świecić zarówno do góry jak i na dół. W przypadku lampy z kloszem oświetlającym sufit w niskich pomieszczeniach osiągniemy dużo dodatkowego światła.

Możemy również zdecydować się na lampy ozdobne lub zamontować kinkiety. Jak widać wybór źródeł oświetlenie jest bardzo duży i tylko od naszej wyobraźni zależy, co będziemy montować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *