Loading

wait a moment

Buteleczki kosmetyczne a bezpieczeństwo stosowania i przechowywania kosmetyków

Buteleczki kosmetyczne a bezpieczeństwo stosowania i przechowywania kosmetyków

Codzienne rytuały pielęgnacyjne to dla jednego obowiązek, a dla drugiego przyjemność. Każdy, kto troszczy się o swoją urodę oraz przykłada dużą wagę do jakości i składu kosmetyków, zwraca uwagę nie tylko na właściwości produktów, ale i opakowanie, które pozwala zachować jego świeżość i trwałość na dłużej. Ozdobne opakowania pięknie wyglądają na łazienkowej półce, ale czy rzeczywiście ich uroda idzie w parze z funkcjonalnością?

TRENDY EKOLOGICZNE W PRZEMYŚLE OPAKOWANIOWYM

Opakowania kosmetyków na półkach sklepowych cieszą oko. Producenci prześcigają się, w tworzeniu coraz to bardziej wymyślnych kształtów i eleganckich wykończeń opakowań kosmetycznych po to, by przykuć uwagę konsumenta i sprawić, by zapragnął on mieć produkt w swoim koszyku. Koszt produkcji opakowania wraz z kartonikiem ozdobionym holograficznym nadrukiem jest niejednokrotnie wyższy niż wartość samego produktu kosmetycznego w środku. Ponadto produkcja takich opakowań ma niewiele wspólnego z ochroną środowiska naturalnego. Wielu producentów stopniowo zaczyna wpisywać się w trendy ekologiczne i produkować opakowania z tworzyw biodegradowalnych, przyjaznych dla środowiska oraz minimalizować szkodliwość samego procesu produkcyjnego. Ci konsumenci, którzy chcą żyć w zgodzie z przyrodą, wybierają opakowania bez folii i kartoników.

DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ BYĆ JESZCZE BARDZIEJ EKO

W świecie chemicznych kosmetyków zawoalowanych pod etykietą „eko”zaczynamy powoli wracać do starych metod pielęgnacyjnych naszych babć. Sprawdzone receptury stosowane przez pokolenia, dziś przeżywają swój renesans. Przygotowanie kosmetyków „na własną rękę”ma wiele zalet. Po pierwsze – znamy skład kosmetyku, bez syntetycznych utrwalaczy i konserwantów. Po drugie – kosmetyki mają krótki termin przydatności, ale przygotowujemy je na bieżąco, dzięki czemu mamy do czynienia z zawsze świeżym produktem. Po trzecie – mamy wpływ na proces produkcji i ilość wytwarzanych odpadów. Po czwarte – nie płacimy za marketing. Pozostałe zalety można wyliczać jeszcze długo. Niemniej jednak przygotowanie własnych produktów wiąże się z koniecznością ich należytego zabezpieczenia – tak by przechowywanie było higieniczne i bezpieczne.

BUTELECZKI NA KOSMETYKI

Kosmetyki w buteleczkach mogą nam przywodzić na myśl starą aptekę lub laboratorium, wprost z filmu historycznego. Współcześnie również mamy styczność z tego typu opakowaniami, np. w przypadku produktów leczniczych i pielęgnacyjnych robionych przez aptekę na zamówienie. Te często są zapakowane w brązowe buteleczki kosmetyczne, wykonane z brązowego szkła, które zabezpiecza je przed utratą właściwości spowodowaną działaniem promieni UV. Butelki kosmetyczne mogą być również wykonane z ekologicznych tworzyw sztucznych do wielokrotnego użytku, które nie wchodzą w reakcję chemiczną z zawartością. Wybór kształtów i wielkości gotowych opakowań kosmetycznych pozwala nam na dobranie odpowiedniej pojemności produktu do naszych potrzeb oraz metody aplikacji (buteleczki umożliwiające wypływ produktu z nakrętki, z dozownikiem, pipetą, etc.). Niewielkich rozmiarów buteleczki na kosmetyki doskonale sprawdzą się również w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *