Loading

wait a moment

Barierki balkonowe – z jakiego materiału je wykonać?

Barierki balkonowe - z jakiego materiału je wykonać?

Balustrada balkonowa to bardzo ważny element. Pełni ona funkcje dekoracyjną oraz zapewnia bezpieczeństwo. Barierki mogą być wykonane z różnych materiałów, mogą być także urządzone w różnych stylach. Ich dobór jest zależny od rodzaju elewacji i ogólnego wystroju domu i ogrodu. Z uwagi na to, że balkon „odstaje” od ściany, rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, dlatego musi on być spójny z całością.

Materiały, z których wykonuje się balustrady balkonowe

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są balustrady drewniane. Często można także natrafić, na barierki stalowe, kamienne, szklane lub wykonane z cegły. W ostatnim czasie, niektórzy decydują się także na łączenie ze sobą poszczególnych materiałów jak np. drewno i stal, szkło i drewno, szkło i stal, kamień i stal, kamień i drewno itp.

W zależności od upodobań i stylu architektonicznego, balustrady mogą być lekkie lub bardziej masywne. Trzeba pamiętać, że estetyka powinna iść w parze z bezpieczeństwem. Znaczenie ma wytrzymałość i odpowiednia wysokość.

Balustrada metalowa

Bardzo popularnym i ciekawym rozwiązaniem jest balustrada metalowa. Przede wszystkim charakteryzuje się ona niebywałą wytrzymałością i trwałością. Stal jest odporna na różnego typu uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Są one odporne na korozję, nie wymagają też, żadnej dodatkowej pielęgnacji i konserwacji. Ich zamontowanie gwarantuje duże bezpieczeństwo. Warto także wspomnieć, że stal jest stosunkowo łatwa w obróbce, dzięki czemu można uzyskać bardzo ciekawe efekty.

Balustrady drewniane

Balustrady drewniane, z pewnością spotkają się z zainteresowaniem wielbicieli, wszelkich tradycyjnych i eleganckich rozwiązań. Drewno nigdy nie wyjdzie z mody. Prezentuje się ono bardzo dobrze, zarówno w przypadku budynków drewnianych jak i murowanych. Warto też podkreślić, że jest to materiał bardzo przyjazny środowisku i człowiekowi. Wielbiciele ekologii, z pewnością chętnie się na niego zdecydują. Dzięki najróżniejszym gatunkom drewna i szerokim możliwością, dotyczącym ich obróbki, można uzyskać zachwycające i unikatowe efekty.

Balustrady szklane

Do najbardziej popularnych materiałów, z których wykonywane są barierki należy także szkło. Charakteryzuje się ono wyjątkową lekkością i delikatnością, dlatego najlepiej prezentuje się w budynkach nowoczesnych. Szklane balustrady, świetnie sprawdzają się jeśli w domu są małe dzieci. Szło stwarza wytrzymałe konstrukcje, bez żadnych przerw, dlatego maluch nie może się nigdzie przecisnąć. Szkło, z którego wykonane są balustrady, jest odporne na stłuczenia.

Niezależnie jaką balustradę wybierzesz wszystkie rodzaje za atrakcyjną cenę możesz kupić na stronie: https://producentbalustrad.pl/balustrady-balkonowe-warszawa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *